KONTYNUACJA BLOGU ,,ALE WKOŁO JEST WESOŁO 1 .Blog > Komentarze do wpisu

PIPER.

Piper

KULINARIA :

Naleśniki

Nie wiem gdzie będę po zamknięciu bloxa.
Sama z przenosinami sobie nie mogę poradzić.

Dla 69 latki takie przenosiny są za trudne...
Smutno mi...

czwartek, 07 marca 2019, hanula1950
Tagi: kulinaria

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Czytelniczka, *.internetdsl.tpnet.pl
2019/03/07 09:36:52
Hanula, nie poddawaj się, poczytaj może tutaj: blox.blox.pl/2019/02/Zamkniecie-serwisu-Bloxpl.html
-
Gość: Czytelniczka, *.internetdsl.tpnet.pl
2019/03/07 09:40:56
Ach, widzę, że już tam byłaś... ale poniżej Twojego komentarza jest instrukcja podana, może spróbuj?
-
2019/03/07 10:11:12
Wiem, że to trudne. Dla Ciebie szczególnie, bo miałaś kilka blogów. Niestety, nie wnikałam w przenoszenie zdjęć i obrazków, w tej kwestii nie pomogę. Ktoś opisywał przenoszenie zdjęć w komentarzach do bloga o bloxie, pod wpisem o zamknięciu.
A może po prostu zapisz sobie wszystko na komputerze i zacznij gdzieś zupełnie od nowa? A potem- jak już będziesz obeznana z nowym miejscem- wrzucisz archiwa?
Do założenia bloga na blogspocie niezbędne jest konto google- takie z rozszerzeniem .gmail.com. Zakłada się jak zwykłe pocztowe. Na wordpressie- też trzeba założyć konto, można wykorzystać stary gazetowy email. Ale tam jest chaos, trzeba czytać uważnie co się wyświetla i szukać wersji darmowych, jeśli nie chcesz płacić. blogspot łatwiejszy.
Czy w ogóle pobrałaś archiwa z blogów z bloxa? Logujesz się na pocztę przypisaną do bloga. Potem w prawym górnym rogu obok adresu poczty jest takie kółeczko zębate- ustawienia. Po najechaniu kursorem otwierają się "ustawienia poczty", "zgłoś problem", "pomoc", oddzielone i potem "ustawienia konta". Klikamy na ustawienia konta, otwiera się kolejne okno logowania "zaloguj się kontem Gazeta.pl" logujemy się jeszcze raz, tak samo, jak na bloga. Pojawia się strona Gazeta.pl- konto. Ustawienia konta (np. hanula1950). I tabelka na cztery części- bezpieczeństwo, edycja, usługi, zmień hasło. Klikamy USŁUGI- Pojawia się rozwinięcie- poczta- masz aktywną skrzynkę pocztową (adres), (ustawienia poczty, eksport kontaktów itd- to nas nie interesuje). A pod spodem - blox. "masz aktywnego co najmniej jednego bloga na Blox.pl, tabelka- zarchiwizowane treści bloga, nazwa, uprawnienia, DATA UTWORZENIA- to data utworzenia pliku kopii bloga przez adminów bloxa- po tej dacie wpisy trzeba skopiować ręcznie. I ostatnia część tabelko- LINK. W polu jest "pobierz", podświetlone na niebiesko, klikamy w to- pobiera i zapisuje się plik z archiwum naszego bloga. Zapisuje się w tym miejscu na własnym komputerze, gdzie zwykle zapisujemy pobrane pliki- w "dokumenty", w "pobrane", ja sobie ustawiłam na stałe "pulpit". I potem- rozpakować i dalej,, to już opisałam u siebie.
Nie poczuj się potraktowana protekcjonalnie, przepraszam za tę "łopatologię", osoba, która wkleja tyle treści zewnętrznych na pewno umie się poruszać na swoim koncie i komputerze i wie, gdzie co ma. Jeszcze raz wyjaśniam- nie wiem, jak przenieść zdjęcia w inne miejsce w sieci. Ale one powinny być- przypisane do konkretnego bloga- w folderze "resources", widocznym po rozpakowaniu pliku z archiwum. A tak naprawdę teraz o to chodzi, aby tych danych nie utracić. Co będzie potem- można się zastanowić na spokojnie.
Pozdrawiam Cię serdecznie, poradzisz sobie. Trzymam kciuki :)
Anka
-
2019/03/07 10:39:19
Dziewczynki - dziękuję za wsparcie.
Cytrynko1 - dziękuję za łopatologię.
-
irsila
2019/03/07 17:20:30
Ten blogger zupełnie jak dla mnie odpada.
Za każdym razem, trzeba się niemiłosiernie wysilać,
że nie jesteś spamerem,
na obrazki odpowiedzi jest wiele
i trudno o odpowiedź nawet przy odpowiedziach,
jeśli jesteś tylko komentatorem.
Ja powolutku z tych blogów rezygnuję.
przynajmniej więcej czasu, będę miała dla siebie.